форма релектора
Поговоримо про рефлекторах для ламп, якими вони бувають і які у них переваги і недоліки. Дуже важлива форма рефлектора.
Найпростіший вид рефлектора - напівкруглий, півсферичний. Він підходить для більшості випадків як компромісний варіант. Рослини отримуватимуть задовільний кількість світла. Важливо розташовувати лампу ДНаТ горизонтально, а не вертикально , як роблять деякі, інакше під ДНаТ буде темне неосвітлене пляма.
Простий напівкруглий рефлектор, званий ще напівкруглим куполом, застосовують тоді, коли немає ніяких особливих вимог до висвітлення. Однак це не ідеальний варіант.
Другий варіант - закритий купол з вертикальними стінками. Переваги його в тому, що він збирає дуже багато світла і направляє потужний світловий потік вниз. Внаслідок цього світло проникає крізь крону рослин і чагарників і потрапляє на нижнє листя. Зрозуміло, що рефлектори для ламп такого типу підходять для вирощування довгих рослин з потужною листям, в цьому випадку можна бути впевненим в тому, що всі листочки, в тому числі і що знаходяться внизу, отримають достатньо світла.
Мінусом такого купола є відносно мала освітлювана площа. Якщо ж нам треба висвітлити більшу площу, а самі рослини невисокі, то краще вибирати купол з похилими стінками, у вигляді трапеції в перерізі.
Ясно, що світло буде розсіюватися на більшу площу. При цьому лампу можна опустити нижче: ймовірність термічного опіку рослини значному менше, адже світло відбивається в сторони, а значить, нагрів під лампою менше.
У будь-яких випадках необхідно продумати систему охолодження ламп і відведення теплого повітря із зони освітлення, так як підвищена температура згубно позначається на рослинах.
Найкращим варіантом є купол у вигляді подвійної параболи. Цікава історія його створення: точну форму купола створили математики, розрахувавши на комп'ютері математичну модель. За формою такий купол нагадує логотип Макдоналдса, букву М з округленими кінцями. Мінусом такого купола є хибність виготовлення. Адже необхідно не тільки створити необхідну форму, а й облаштувати светоотражающую поверхню, і забезпечити міцність конструкції.
Можна, звичайно, зробити такий відбивач і самому, наприклад, зі старого Глянцеватель, але краще придбати фабричний.
Відбивач у вигляді подвійної параболи збирає не менше 95 відсотків випускається лампою світла.