Відбивачі (рефлектори) для ламп ДНаТ, МГЛ)
Освітлення - дуже важлива складова в житті людини і рослини. Від правильного освітлення залежить зростання, кількість і якість плодів, площа освітлення.
Відбивачі (рефлектори) - створені і розроблені спеціально для того щоб підвищити ефективність освітлення. Правильно підібраний відбивач для ламп допоможе збільшити площу освітлення в кілька разів.
Для клімату в середній смузі Росії недолік сонячного світла - справа звична. Якщо у людей виходить адаптуватися до короткого світлового дня, то для рослин це проблема. Світло необхідне їм для фотосинтезу, а значить життєдіяльності.
Але сучасні розробки в області аграрних наук допомагають частково впоратися з цим. Електричні джерела тепла і розсіяного світла стали легкодоступними. Вперше подібний метод був застосований ще в кінці 19-го століття. Тоді лампи заправляли гасом.
З тих пір їх модельний ряд розширився. Поширені варіанти: металогалогенні, газорозрядні, дугові натрієві трубчастої форми і енергозберігаючі. На допомогу до них використовують відбивачі (рефлектори), що концентрують світло і напрямні його вниз. Вони підвищують якість роботи приладів.
Завдяки чому рослини отримують в два-три рази більше світла. Додаткове пристосування так само дозволяє підняти джерело світла вище, розширюючи охоплену площу. З їх допомогою можливо і безболісно наблизити джерело світла до рослини. Це допомагає йому розростатися і плодоносити.
Саме кількість відбивачів, а не освітлювальних приладів варто збільшувати, щоб підвищити рівень світла. Найчастіше їх роблять з металу, з алюмінію або хрому.
Покриття буває матовим і дзеркальним. Перше м'якше розсіює світло, але у другому різновиді вище коефіцієнт відбиття. Іноді їх наносять за допомогою вакуумного напилення. У таких покриттів кращі технічні характеристики.
Прилади поділяють на категорії в залежності від напрямку світлового променя і їх форми, від якої залежить ступінь розподілу світла. Розрізняють трикутні, напівкруглі, трапецієподібні і параболічні. Останні запобігають ефект засліплення і найбільш поширені.
Крім цього зустрічаються:
- закриті і відкриті,
- підвісні і підлогові, які підходять для великих просторів,
- з вбудованою системою охолодження (култуби) і без такої,
- з текстурованим або гладким типом покриття,
- з цокольним підставою.
Іноді їх вбудовують в освітлювальний прилад.
У домашніх умовах альтернативою здатна стати светоотражающая плівка. Але не варто вдаватися до цього методу, якщо у вас більше одного пристрою.
Підбираючи в асортименті моделей підходящий варіант, важко не розгубитися. Але враховуйте його розмір і відповідність розмірів приміщення. Не менш важливо розташування самого відбивача і джерела світла.
Рефлектор не повинен залишати затемнених або засвічених ділянок, виключаючи ризик обпекти рослина або НЕ висвітлити його в повній мірі.
Але і самому відбивачу необхідний догляд. Вони здатні зноситися від вологості, тому варто періодично протирати прилад і очищати від пилу. При установці допустимо використання кронштейнів і варто звернути увагу на розташування рефлекторів, якщо їх багато: ділянки по краях від світлових плям повинні перетинатися. Це допоможе вирівняти рівень світла по всьому периметру простору.