10 можливих конкурентів літій-іонним батареям

Тотального панування літій-іонних батарей скоро прийде кінець. Так вважають серйозні вчені і пропонують десять концепцій нових акумуляторів. Всі вони знаходяться поки що в стані розробки і випробувань і поки далекі від серійного виробництва.
1. Акумулятор на основі кремнію. Все те ж саме, що в літій-іонних батареях, але замість вуглецю буду використовувати кремній. Кремнієвий анод дозволяє пов'язувати в 25 разів більше іонів літію. Однак батарея поки що страждає низькою електропровідністю, поганий дифузією і великими коливаннями напруги.
2. Натрієво-сірчані батареї. Доведена до чинного експериментального зразка і показала хороший ккд. Мінус: вимагає нагріву до 300 градусів Цельсія, тому може використовуватися лише в стаціонарних умовах.
3. Протонні батареї. Багатообіцяюча технологія, вже випробувані дослідні зразки і навіть пробували ставити їх на річкові та морські судна.
4. Графитовая двухіонная батарея. Крім добре відомого літію, в батареї застосовують калій, іони калію. Це обіцяє підвищення ККД та ємності батареї.
5. Алюминиево-іонні акумулятори. Замість вуглецю в них застосовують в якості катода поліпірен. Батарея буде коштувати дешевше літій-іонної, так як алюміній - недорогий метал.
6. Нікель-цинкові акумулятори. Уже запущені у виробництво, але поки що термін їх служби дуже малий. Вчені вдосконалюють конструкцію. Кажуть, що саме такі батареї будуть ставити в нові електромобілі.
7. Калієво-іонні акумулятори. Поки що знаходяться в стадії доопрацювання і випробувань, до промислового запуску ще далеко.
8. Акумулятори з солоною водою. Мають великі розміри, низькі технічні характеристики, зате безпечні і дешеві. Можуть застосовуватися в стаціонарних пристроях запасання електроенергії від вітряків, сонячних батарей і т.п.
9. Паперові полімерні батареї. Привернули увагу громадськості компактними розмірами, в зв'язку з чим їх можна застосовувати в компактній електроніці. Однак у батарей поки що низька продуктивність.
10. Магнієві батареї. Мають кращі, ніж у літій-іонних акумуляторів, характеристики, однак поки що їх ще не навчилися перезаряджати. Вчені працюють над цим.
Як бачимо, йдуть розробки не менше ніж по десяти напрямках, і якийсь тип обов'язково витіснить літій-іонні батареї. А в наступній статті поговоримо про лампах Led. Світлодіодні лампи, в тому числі і натрієві комплекти для рослин, обладнання та іншу продукцію можна замовити по телефону: (095) 557-94-24