Як вибрати світлодіодні лампи

Останнім часом навіть люди, далекі новинок технічного прогресу, все частіше поглядають у бік світлодіодних ламп. А чому? Тому, що постійно зростає вартість електроенергії, але її потрібно все більше. Тому виникає завдання всілякої економії витрат на електроенергію.
Принципи вибору світлодіодних ламп
1. Світловий потік. Багато людей помилково намагаються підбирати лампи по потужності, згадуючи популярні лампи розжарювання, в яких і справді є прямий зв'язок потужності і світлового потоку. У світлодіодних лампах все інакше. Якщо взяти необхідний світловий потік 750 Лм, то він відповідає лампі розжарювання потужністю в 60 ват, люмінесцентної лампи потужністю в 15 ват і світлодіодним лампі потужністю від восьми до десяти ват. Отже, дивимося на світловий потік, а не на потужність.
2. Термін служби. Виробники зазвичай завищують термін служби лампи, що вказує в межах 40000 годин. Це неправда, тому що розраховано для ідеальних теоретичних умов.
Реальний термін служби світлодіодних ламп завжди менше ніж раз на два, а то і в три, особливо якщо лампи часто включають і вимикають. Світлодіодні лампи не люблять частого включення і виключення, і, наприклад, у ванній або туалеті лампа буде служити менше розрахункового терміну, але все ж набагато довше, ніж звичайні лампи розжарювання.
3. Цоколь. Промисловість випускає світлодіодні лампи з різними типами цоколів, щоб їх можна було відразу вставити без модернізації електропроводки. Світлодіодні лампи з цоколями під патрони E27 і E14 розраховані на напругу 220В. Тому перед покупкою лампи важливо знати, який там цоколь.
4. Номінальна напруга. З цим не повинно бути особливих складнощів, однак треба мати на увазі, що особливо маленькі галогенні лампи випускаються на 12 вольт. В особливо небезпечних приміщеннях застосовуються лампи на 36 вольт. Нарешті, в деяких країнах напруга в мережі відрізняється від 220 вольт. Щоб не помилитися з напругою, треба дивитися маркування вироби.
5. Ціна. Не варто орієнтуватися на занадто дешеві вироби: це можуть бути підробки. Найкраще орієнтуватися на середні ринкові ціни і купувати лампи тільки перевірених виробників. Для цього слід почитати відгуки.
6. Призначення лампи. Наприклад, фітолампи для вирощування рослин необхідно вибирати з урахуванням рекомендацій аграріїв, які дадуть поради: коли треба застосовувати їх, а коли натрієві лампи для рослин.